Svařovací CNC zařízení na přivařování svorníků je mimo svařovacími hlavami možno vybavit také frézou. Ta je potom uchycena na držák, resp. desku, vedle svařovacích hlav. Ovládání frézovacího zařízení je elektronické i pneumatické. Možnost nasazení je  se software i3stud. 

Software i3stud je možné naprogramovat hloubku frézované plochy, tzn. Z osu, i délku frézovacího času. Výhodnější je ale při nastavování hloubky frézování toto kombinovat s mechanickým dorazem- nátrubkem, který zároveň přitlačí frézovaný plech. Ten je nedokonale rovný především po operacích, které byly na něm již provedeny (řezání, ohýbání, apod.). V případě, že by nebyl použit nátrubek pro doraz, potom by elektronicky řízená osa Z dopravila frézovací zařízení do nastavené hloubky bez ohledu na reálnou polohu plechu.

Po dosažení nastavené spodní polohy frézovací hlavy započne frézování na nastavenou hloubku. Tím je odstraněna, podle nastavení, požadovaná vrstva potřebná pro provedení následného kvalitního přivaření svorníku. Jedná se například o odstranění vrstvy barvy, eloxu, zinku, apod. Dojde- li k odfrézování uvolní se špony, resp. odpad po frézování, který je nutné z místa odstranit. Toto je možné pomocí podtlakového ejektoru, který se součástí. Ten vytvoří podtlak a nežádoucí zbytky jsou nasáty a vedeny hadicí do sběrného místa, nádoby.

Fotodokumentace

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting