OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V případě, že není pro vaše zadání vhodná ani ruční automatizace, ani MAS-o4, stolní svařovací přípravek, zajišťující pohyb svařovací hlavy v ose Z, přichází na řadu strojní automatizace. Při zavedení této je celý proces, tedy podání svorníku, pohyb v osách X, Y do požadované polohy, upnutí pomocí pneumatických upínek, přesun hlavy do startovací pozice v ose Z, privaření svorníku a vyjetí do čekací pozice plně automatické. Přitom je možné narogramování pro pojezd do X pozic na plechu, dle požadavku výkresu. 

Programování je možné provádět dvěmi způsoby.

Základní způsob programování vychází z principu zápisu hodnot bodů X,Y do Excel tabulky na externím počítači, který je součástí dodávky stroje. Následně se takto utvořený program načte pomocí USB do zařízení. Tento software se nazývá i1stud a je základní verzí. Mimojiné umožňuje ovládání ostatních funkcí na displeji, který je součástí CNC zařízení.

i1stud

Pokročilejší varianta je programování i3stud. Tato verze nabízí možnost převedení a automatické vytvoření svařovacího programu z výkresu. V tomto  se označí místa svaru žlutou barvou, a ten se potom přes rozhraní USB převede z externího do interního PC v  ovládacím panelu. Po převedení se automaticky vytvoří svařovací program, který je možné případně ještě dále upravovat a přizpůsobovat. V případě, že je stroj vybaven motorickou osou Z, je možné tuto také nastavovat s ohledem na tloušťku materiálu nebo svařovací polohu s rozdílnou kótou v této ose.

i3stud

Samozřejmě spolu s volbou programování a ovládání, je nutné zvolit taky velikost pracovního prostoru na stole CNC svařovacího zařízení. Jako základní modelovou řadu nabízíme následující možnosti:

F 400 (pracovní prostor 400x400 mm, ovládání i1stud, svorníky Ø 3-8 mm, délka 6-30 (50) mm, přesnost pojezdu +- 0,2 mm, rychlost pojezdu 6 m/min)

Série Z (pracovní prostor 650x650 nebo 800x800 mm, ovládání i1stud, svorníky Ø 3-8 mm, délka 6-30 (50) mm, přesnost pojezdu +-0,2 mm, rychlost pojezdu 12 m/min)

Série T (pracovní prostor 1.000x700, 1.250x850, 1.500x1.000 mm,  ovládání i1stud, svorníky Ø 3-8 mm, délka 6-30 (50) mm, přesnost pojezdu +- 0,2 mm, rychlost pojezdu 30 m/min)

Série V (pracovní prostor 1.000x2.000, 1.250x2.500, 1.500x3.000 mm,  ovládání i1stud, svorníky Ø 3-8 mm, délka 6-30 (50) mm, přesnost pojezdu +- 0,2 mm, rychlost pojezdu 30 m/min)

Dovybavení CNC zařízení komponenty:

* Ovládací panel s PC a programováním i3stud

* Motorická osa Z 300 mm

* Fréza umožňující odstranění vrstvy z podkladového plechu

* Pneumatické podávání svorníku s ručním jednorázovým vkládáním

* Vyhýbka pro možnost připojení 2 podavačů nk 1 svařovací hlavě pro podávání stejného průměru a různých délek svorníku

* Pneumatické upínky (různé typy)

* Mechanické a pneumatické zemnicí upínací zařízení na svařovací hlavě

* Ochranná atmosféra pro každou svařovací hlavu

* Rolovací systém na pracovním stole pro snadnější vkládání plechů

Fotodokumentace

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.